Sektörden Haberler

MİMARİDE DOĞAL TAŞ SÖYLEŞİLERİ

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) organizasyonu ile Türkiye’deki üniversitelerin mimarlık ve iç mimarlık bölümlerinde eğitim gören öğrencilere yönelik Türk doğal taşlarının tanıtılması, çeşitliliği, kullanım alanları ve özellikleri anlatılarak kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik online olarak  “Mimaride Doğal Taş Söyleşileri Kampüs Serisi” düzenleniyor.

Mimaride Doğal Taş Söyleşilerini Kampüs Serisinin ilki Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesi, Kuyumculuk Ve Mücevher Tasarımı Bölümü  Doç Dr. Murat Yurdakul ve Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık kurucusu Yüksek Mimar Hasan Çalışlar’ın konuk olduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi özelinde gerçekleştirildi.

Doç Dr. Murat Yurdakul’un doğal taşı malzeme olarak tanıttığı ve mimari kullanımına örnekler verdiği sunumunun ardından Yüksek Mimar Hasan Çalışlar, projelerinde doğal taşın kullanım örneklerine yönelik sunumu gerçekleştirdi.

Yaklaşık 70 öğrencinin katılımı ile söyleşinin sonunda öğrencilerin konuklara sorularını yönelttiği soru cevap kısmı ile interaktif bir etkinlik gerçekleştirildi.

Söyleşi serisi diğer üniversitelerimizin mimarlık bölümlerine yönelik olarak devam edecek.

Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7