Sektörden Haberler

BİLECİK TSO MADEN MESLEK KOMİTESİ İLE SEKTÖR İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü KESKİN ve il genelinde madencilik sektörünün gelişimi adına oda bünyesinde çalışmalar yürüten “Madencilik Meslek Komitesi” üyeleri ile birlikte 19 Ocak 2021 tarihinde istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Birliğimiz ve Meslek Komitesinin güncel faaliyetleri hakkında bilgiler paylaşıldı. Sektörün sorunları ve sorunların çözümüne yönelik yapılan girişimler hakkında durum değerlendirmesi yapıldı. İzin süreçlerinde yaşanan aksaklıklar ve Orman Kanunu’nun 16. maddesinin uygulama yönetmeliğinde yapılması önerilen değişikliklere ilişkin görüşler paylaşıldı. Madencilik üretiminin yoğun olduğu şehirlerde faaliyet gösteren ticaret odalarının da Bilecik’te olduğu gibi madencilik sektörü ile ilgili benzer çalışmalar yürütmeleri ve aktif rol oynamaları halinde, madenciliğin öneminin kamu kurumlarımız nezdinde daha iyi anlaşılabileceği ve sorunların çözümü noktasında daha hızlı aksiyon alınabileceği vurgulandı.

Birliğimiz ile Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Madencilik Meslek Komitesi’nin önümüzdeki dönemde işbirliği yapabileceği hususların da değerlendirildiği toplantıda kısa süre içerisinde tekrar bir araya gelinmesine ve konuların istişare edilmesine karar verildi.

Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7