Yarışmalar

11. ENDÜSTRİYEL VE MİMARİ DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI BAŞVURULARI ALINIYOR

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından geleneksel hale getirilen Doğal taş Tasarım Yarışmaları’nın amacı Türk doğal taşlarının tasarımcı ve mimarlara tanıtılarak günlük yaşamda kullanılabilmesi, özgün ve endüstriyel olarak üretilebilir ürünlerin tasarlanmasına katkı sağlaması, sektör ile üniversite öğrencilerinin ve profesyonellerin bir araya getirilmesi ve doğal taş ihracatında tasarım açısından güçlü, katma değeri yüksek, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir ürünler geliştirilmesidir.

 Yüzey-Doku ve Renk

Taş doğası gereği zaman içerisinde aşınır ve farklı dokular ve değişik formlar sunar bizlere. Doğa, adeta zaman ile işbirliği yapar ve bu oluşumu takdirimize sunar. Kimisi sert ve keskin dokular, kimisi ise yumuşak ve cilalanmış yüzeyler ile var olan bu oluşumlar, bulundukları coğrafyaya göre farklılık gösterir. Tarihin doğa üzerindeki oluşumlarını doku, yüzey ve renk olarak yorumlama zamanı şimdi tasarımcılarda. Yarışmacılardan doğal taşlardan ilham alan bir endüstriyel veya mimari tasarımı, taşların yüzeyinden, dokusundan ve renginden yola çıkarak bütünselleştirmeleri beklenmektedir. Taşın doğal dokusundan ilham alınabilir, bunun yanı sıra yeni doku tasarımı önerileri de beklenmektedir. Seçilen doğal taşların, yarışmacının tasarımında anlamlandırılması ve kurgulanan temanın seçilen doğal taşların özellikleri ile paralel konumlandırılması gerekmektedir.

Yarışma T.C. Öğrenci Kategorisi ve Profesyonel Kategori olmak üzere iki kategoriden oluşmaktadır. Alanında uzman jüri üyelerince değerlendirilecek projelerden dereceye girecek olanlara verilecek para ödülleri aşağıdaki tablolarda belirtilmiştir.

Profesyonel Kategorisi

Birincilik Ödülü

75.000 TL

İkincilik Ödülü

55.000 TL

Üçüncülük Ödülü

30.000 TL

Öğrenci Kategorisi

Birincilik Ödülü

50.000 TL

İkincilik Ödülü

30.000 TL

Üçüncülük Ödülü

20.000 TL

Yarışma başvuruları http://www.dogaltastasarimyarismasi.com web sitesi üzerinden tek aşamalı ve online olarak herhangi bir ön kayıt bulunmaksızın alınmakta, tüm evraklar online sistem üzerinden yüklenebilmekte ve herhangi bir belge ya da pafta kargolanması gerekmemektedir. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7