Fuarlar ve Heyetler

TÜRKİYE DOĞAL TAŞ İHRACATINA KATKI SAĞLAYACAK MARBLE İZMİR FUARI KAPILARINI 26. KEZ AÇTI.

Doğal taş sektöründe dünyanın en önemli buluşmalarından olan MARBLE Uluslararası Doğal taş ve Teknolojileri Fuarı, 25-28 Ağustos 2021 tarihlerinde kapılarını 26. kez ziyaretçilere açtı. Doğal taş ihracatı ve üretimi yapılan önemli şehirlere yakınlığıyla kilit konumda olan İzmir’de gerçekleşen fuarda Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının buluşma noktasında binlerce Türk doğal taşı, makine ve sarf malzemeleri sergileniyor.

Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen sektör profesyonelleri Fuar İzmir'de gerçekleştireceği ticari görüşmelerle ülkemiz ihracatına önemli katkılar sağlamaya devam ediyor.

Fuarın ilk günü Türkiye İhracatçılar Meclisi Maden Sektör Kurulu ve İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, yaptığı konuşmada "İklim değişikliğinin etkilerini hissettirdiği bu dönemde, bilimsel verilere göre karbon salınımı en düşük olan kaplama malzemesi statüsünde doğal taşlar yer alıyor. Doğal taş rezervlerinin dünyada en fazla bulunduğu ülke ise Türkiye. Bizler bununla övünmeli ve rezervlerimizi dünya pazarlarına sunmalıyız." dedi.

28 Ağustos 2021 tarihine kadar açık olacak olan fuar ile eş zamanlı düzenlenen 6. Uluslararası Taş Kongresi'nde de sektördeki güncel gelişmeler ve sektörün potansiyeli çeşitli panellerde sektörün uzmanları tarafından ele alınmaya devam edecek.

 

Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7