Fuarlar ve Heyetler

RUSYA FEDERASYONU TÜRK DOĞAL TAŞLARI SANAL TİCARET HEYETİ DÜZENLENİYOR

Birliğimizce  ülkemizin 2023 ihracat stratejisi hedefleri doğrultusunda ihracatımızın artırılması ve mevcut pazar paylarımızın korunması amacıyla “2573 sayılı Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Hakkında Karar” kapsamında, 12 – 16 Nisan 2021 tarihleri arasında doğal taş sektörüne yönelik faaliyet gösteren Birliğimiz üyesi firmaların katılımı ile Rusya Federasyonu’na sanal ticaret heyeti düzenlenmesi planlanmaktadır.

Söz konusu ticaret heyeti için, T.C. Ticaret Bakanlığı onayı alınması halinde, Birliğimiz tarafından katılımcı firmalara destek tutarı oranında prefinansman sağlanacaktır. Rusya Federasyonu Sanal Ticaret Heyeti için kontenjan sınırlı olup, Bakanlık ve İMİB desteği sonrası heyet katılım bedeli 2.445 TL’dir.

Heyete katılmak isteyen firmalarımızın https://tinyurl.com/rusya2021 linkinde yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra katılım bedelini aşağıda yer alan banka hesabına yatırmaları ve ödeme dekontuyla beraber ekte talep edilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak en geç 11 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 17:30’a kadar e-posta yoluyla canan.caglayan@immib.org.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

İletişim İçin:

Canan ÇAĞLAYAN

Tel: 0 212 454 05 08

E-mail: canan.caglayan@immib.org.tr

Not:

  • Şahıs firmaları T.C. Ticaret Bakanlığı desteğinden yararlanamamaktadır.
  • Heyete katılım her bir firma için azami 4 kişi ile sınırlıdır. Katılım bedeli temsilci sayısından bağımsız olup, firma başına ödenmesi gereken sabit bedeldir.
  • Heyete katılım için kontenjan sınırlı sayıda olup yoğun talep olması durumunda; başvuruda bulunan firmanın başvuru formunun doldurulduğu ve heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak ibraz edildiği tarih, heyet katılım bedelinin yatırılmış olması, anılan pazarda işlenmiş doğal taşa talep olması sebebiyle işlenmiş doğal taş ürünlerini ihraç eden firma olunması, ihracatının İMİB üzerinden geçen oranı, daha önceki heyetlerimize katılım sağlamayan veya göreceli olarak daha az sayıda heyete katılım sağlamış olan firmaların önceliği hususları dikkate alınacaktır.
  • Ödemenin yapılmış olması katılım teyidi anlamına gelmemektedir.
  • Görüşme yapılacak satın almacılar ile Rusça ve İngilizce dilinde iletişim kurulabilecek olup heyet kapsamında Birliğimizce sadece Türkçe-Rusça tercümanlık hizmeti verilecektir.
  • Görüşmeler online platform üzerinden gerçekleştirileceğinden hızlı internet bağlantısı gerekmektedir.
  • Destek başvurusu aşamasında tüm katılımcıların DYS’ye kayıt yaptırmış olmaları zorunludur. Destek başvuru tarihinde DYS sistemine kayıt yaptırmamış firmaların mevzuat kapsamındaki destekten yararlanması mümkün olmayacak olup, firmanızca imzalanacak taahhütnamede yer alan cezai yaptırım uygulanacaktır. (Kayıt ile ilgili detaylı bilgi ekte yer almaktadır)
  • 2.445 TL olan heyet katılım bedeli ödemenizi aşağıdaki Birlik hesabına olarak yatırmanız gerekmektedir.

 

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ TL HESAP BİLGİLERİ

BANKA:

VAKIFLAR BANKASI

IBAN (TL):

TR05 0001 5001 5800 7295 8265 28

ŞUBE:

GÜNEŞLİ TİCARİ

RUSYA FEDERASYONU DOĞAL TAŞ İHRACAT VERİLERİ:  Raporu İncelemek İçin Tıklayın.

İSTENEN BELGELER:

Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7