Fuarlar ve Heyetler

MISIR - ÜRDÜN - CEZAYİR ÜLKELERİNE YÖNELİK SANAL TİCARET HEYETİ DÜZENLENİYOR

Birliğimizce ülkemizin 2023 ihracat stratejisi hedefleri doğrultusunda ihracatımızın artırılması ve mevcut pazar paylarımızın korunması amacıyla, “2573 sayılı Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Hakkında Karar” kapsamında, 22 Şubat - 4 Mart 2021 tarihleri arasında doğal taş sektörüne yönelik faaliyet gösteren firmaların katılımı ile Mısır - Ürdün - Cezayir sanal ticaret heyeti düzenlenmesi planlanmaktadır.

Söz konusu ticaret heyeti için, T.C. Ticaret Bakanlığı onayı alınması halinde, Birliğimiz tarafından katılımcı firmalara destek tutarı oranında prefinansman sağlanacaktır. Mısır - Ürdün - Cezayir sanal ticaret heyeti için kontenjan sınırlı olup, Bakanlık ve İMİB desteği sonrası heyet katılım bedeli 300 USD’dir.

Heyete katılmak isteyen firmalarımızın https://tinyurl.com/onlineheyet2021 linkinde yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra katılım bedelini aşağıda yer alan banka hesabına yatırmaları ve ödeme dekontuyla beraber ekte talep edilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak en geç 27 Kasım 2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar e-posta yoluyla serkan.ertan@immib.org.tr  adresine iletmeleri gerekmektedir.

İletişim İçin:

Mehmet Serkan ERTAN

Tel: 0212 454 0920

E-mail: serkan.ertan@immib.org.tr

NOTLAR:

  • Şahıs firmaları Ticaret Bakanlığı desteğinden yararlanamamaktadır.
  • Heyete katılım her bir firma için azami 4 kişi ile sınırlıdır. Katılım bedeli temsilci sayısından bağımsız olup, firma başına ödenmesi gereken sabit bedeldir.
  • Heyete katılım için kontenjan sınırlı sayıda olup yoğun talep olması durumunda; başvuruda bulunan firmanın başvuru formunun doldurulduğu ve heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edildiği tarih, heyet katılım bedelinin yatırılmış olması, anılan pazarda blok doğal taşa talep olması sebebiyle blok doğal taş ürünlerini ihraç eden firma olunması, İMİB’e üye olma ve ihracatını geçirme oranı, daha önceki heyetlerimize katılım sağlamayan veya göreceli olarak daha az sayıda heyete katılım sağlamış olan firmaların önceliği hususları dikkate alınacaktır.
  • Ödemenin yapılmış olması katılım teyidi anlamına gelmemektedir.
  • Heyet kapsamında ihtiyaç duyulması halinde Birliğimizce Arapça ve Fransızca tercümanlık hizmeti verilecektir. İngilizce bilen satın almacıların katılacağı görüşmelerde tercüman bulunmayacak olup, on-line görüşmelere katılacak temsilcileriniz arasında İngilizce bilen kişilerin bulunması gerekmektedir.
  • Görüşmeler online platform üzerinden gerçekleştirileceğinden güçlü internet bağlantısı gerekmektedir.
  • Destek başvurusu aşamasında tüm katılımcıların DYS’ye kayıt yaptırmış olmaları zorunludur. Destek başvuru tarihinde DYS sistemine kayıt yaptırmamış firmaların mevzuat kapsamındaki destekten yararlanması mümkün olmayacak olup, firmanızca imzalanacak taahhütnamede yer alan cezai yaptırım uygulanacaktır. (Kayıt ile ilgili detaylı bilgi ekte yer almaktadır.)

USD HESAP BİLGİLERİ

BANKA:

VAKIFLAR BANKASI

IBAN (USD):

TR97 0001 5001 5804 8012 0284 44

ŞUBE:

GÜNEŞLİ TİCARİ

HESAP NO

00158048012028444

EKLER:

Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7