Fuarlar ve Heyetler

FAS-TUNUS TÜRK DOĞAL TAŞLARI SANAL TİCARET HEYETİ 28 EYLÜL – 7 EKİM 2020 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENDİ

T.C Ticaret Bakanlığının 2573 sayılı “Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Hakkında Karar” kapsamında Birliğimiz tarafından ülkemizin 2023 ihracat stratejisi hedefleri doğrultusunda doğal taş sektöründe ihracat yapan firmalarımızın ihracat kapasitelerini geliştirmek, mevcut pazar paylarımızın korunması ve pandemi sürecinde fiziksel olarak heyet yapılamayan ülkelerdeki satın almacılarla firmalarımızı buluşturmak amacıyla doğal taş sektörüne yönelik olarak 28 Eylül – 7 Ekim tarihleri arasında Birliğimizde düzenlenen 3. sanal heyet olan Fas ve Tunus sanal ticaret heyetimiz başarıyla tamamlandı.

28 Eylül 2020 tarihinde, Fas Ticaret Başmüşavirimiz Sayın Mehmet Elbir, İMMİB Genel Sekreteri Dr. S. Armağan Vurdu ile İMİB ve heyet katılımcısı 15 Türk firmanın temsilcilerinin katılımı ile Zoom üzerinde gerçekleşen Fas açılış toplantısının ardından 2 Ekim 2020 tarihinde ise bu sefer Tunus Ticaret Müşavirimiz Sayın M. Emre Semiz, Tunus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mounir Mouakhar’ın sunumları ile Tunus açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Açılış toplantılarını izleyen günlerde sektör firmalarımız bahsedilen ülkelerden toplam 61 satın almacı ile sanal ortamda buluşarak 303 ikili görüşme yaptı.

Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7