Fuarlar ve Heyetler

DOĞAL TAŞ SEKTÖRÜNE YÖNELİK BANGLADEŞ-TAYVAN SANAL TİCARET HEYETİ 14 - 23 HAZİRAN 2021 ARASINDA DÜZENLENECEK

Birliğimizce ülkemizin 2023 ihracat stratejisi hedefleri doğrultusunda ihracatımızın artırılması ve mevcut pazar paylarımızın korunması amacıyla, “2573 sayılı Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Hakkında Karar” kapsamında doğal taş sektörüne yönelik faaliyet gösteren firmaların katılımı ile Bangladeş – Tayvan’a 29 Mart – 6 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan sanal ticaret heyeti, 14 - 23 Haziran 2021 tarihleri arasına ertelenmiştir. 

Söz konusu ticaret heyeti için, T.C. Ticaret Bakanlığı onayı alınması halinde, Birliğimiz tarafından katılımcı firmalara destek tutarı oranında prefinansman sağlanacaktır. Bangladeş - Tayvan sanal ticaret heyeti için kontenjan sınırlı olup, Bakanlık ve İMİB desteği sonrası heyet katılım bedeli 1500 TL olarak belirlenmiştir.

Heyete katılmak isteyen firmalarımızın https://tinyurl.com/2021-BD-TW linkinde yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra katılım bedelini aşağıda yer alan banka hesabına yatırmaları ve ödeme dekontuyla beraber ekte talep edilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak en geç 15 Mart 2021 Pazartesi günü saat 17.30’a kadar e-posta yoluyla cansu.duz@immib.org.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ  TL HESAP BİLGİLERİ

BANKA: VAKIFLAR BANKASI

IBAN (TL): TR05 0001 5001 5800 7295 8265 28

ŞUBE: GÜNEŞLİ TİCARİ

İletişim İçin:

Cansu DÜZ

Tel: 0212 454 02 26

E-mail: cansu.duz@immib.org.tr

 NOTLAR:

  • Şahıs firmaları Ticaret Bakanlığı desteğinden yararlanamamaktadır.
  • Heyete katılım her firma için azami 4 kişi ile sınırlıdır. Katılım bedeli temsilci sayısından bağımsız olup, firma başına ödenmesi gereken sabit bedeldir.
  • Heyete katılım için kontenjan sınırlı sayıda olup yoğun talep olması durumunda; başvuruda bulunan firmanın başvuru formunun doldurulduğu ve heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edildiği tarih, heyet katılım bedelinin yatırılmış olması, anılan pazarda blok doğal taşa daha fazla talep olması sebebiyle ağırlıklı olarak blok doğal taş ürünlerini ihraç eden firma olunması, İMİB’e üyelik durumu ve ihracatını geçirme oranı, daha önceki heyetlerimize katılım sağlamayan veya göreceli olarak daha az sayıda heyete katılım sağlamış olan firmaların önceliği hususları dikkate alınacaktır.
  • Ödemenin yapılmış olması katılım teyidi anlamına gelmemektedir.
  • Heyet kapsamında İngilizce tercüman hizmeti verilmeyecek olup, on-line görüşmelere katılacak temsilcileriniz arasında İngilizce bilen kişilerin bulunması gerekmektedir.
  • Görüşmeler online platform üzerinden gerçekleştirileceğinden güçlü internet bağlantısı gerekmektedir.
  • Destek başvurusu aşamasında tüm katılımcıların DYS’ye kayıt yaptırmış olmaları zorunludur. Destek başvuru tarihinde DYS sistemine kayıt yaptırmamış firmaların mevzuat kapsamındaki destekten yararlanması mümkün olmayacak olup, firmanızca imzalanacak taahhütnamede yer alan cezai yaptırım uygulanacaktır. (Kayıt ile ilgili detaylı bilgi ekte yer almaktadır.)

Başvuru Belgeleri: 

Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7