Duyurular

SANAYİDE MADEN PANELLERİ 2

Hammadde ve enerji kaynağı olan madenlerimiz bugün otomotiv, kimya, çelik, enerji, teknoloji, tarım, cam, mermer, seramik, mücevher ve tekstil başta olmak üzere tüm sektörlerde ana girdi durumunda bulunuyor, fabrikaların hammaddesini oluşturuyor. Neredeyse her ürünün var olması madenlere bağlı. Maden sektörü, başta bu sektörler olmak üzere bütün sektörlere sağladığı hammadde ile Türkiye ihracatına ve ekonomisine dolaylı olarak 40 milyar dolarlık katkı sağlıyor. 

Sektörümüzün önemi konusunda farkındalık yaratmak ve madencilik ürünlerini ham madde olarak kullanan sektörlerin faaliyetleri, gelecek beklentileri, yeni yatırımlar, madencilik sektöründen beklentileri gibi konuları konuşmak üzere, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği olarak Dünya Gazetesi işbirliği ile maden ürünlerini ham madde olarak kullanan çeşitli sektörlerin ele alındığı “Sanayide Maden Panelleri” düzenlemekteyiz.

Bu kapsamda, seramik sektörünün ele alınacağı ikinci panelimiz 11 Haziran 2021 Cuma günü saat 11:00’de gerçekleştirilecektir.

Panel Linki: https://youtu.be/nk-u8QNu1JI

Panel Katılımcıları:

Moderatör: Vahap Munyar  Dünya Gazetesi Genel Koordinatörü

Aydın DİNÇER                     İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet GÜMÜŞÇÜ                Seramik, Cam ve Çimento Hammaddeleri Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  

Erdem ÇENESİZ                    Türkiye Seramik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı

Hasan PEHLİVAN                 Vitra Karo Genel Müdürü

Hakan GÜLDAĞ                    Dünya Gazetesi(NBE) Yönetim Kurulu Başkanı               

 

Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7