Duyurular

BANGLADEŞ - TAYVAN TÜRK DOĞAL TAŞLARI SANAL TİCARET HEYETİ 1.FAZ BANGLADEŞ HEYETİ

stanbul Maden İhracatçıları Birliği organizasyonu ile doğal taş sektörüne yönelik olarak 14 – 17 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenen Bangladeş Türk Doğal Taşları Sanal Ticaret Heyeti’ne 12 Türk doğal taş ihracatçısı firma katılım sağladı.

9 Haziran 2021 tarihinde heyet katılımcısı firma temsilcilerinin katılımı ile bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Bangladeş ve Türkiye arasındaki ticari ilişkiler, Bangladeş’te doğal taş sektörü, ilgili ülke ile iş yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verildi.

14 Haziran 2021 tarihinde ise Dakka Ticaret Müşavir Yardımcımız Sayın Kenan KALAYCI, Birliğimiz temsilcileri ve heyet katılımcısı firmalarımızın temsilcilerinin katılımı ile açılış toplantısı gerçekleştirildi. Heyete ilgili ülkeden 25 satın almacı firma iştirak etti. Firmalarımız Bangladeşli satınalmacı firmalarla toplamda 103 ikili iş görüşmesi gerçekleştirmiştir. Heyetin ikinci fazı olan Tayvan heyetinin 9-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7