Announcements

GÜNEY KORE DOĞAL TAŞ SEKTÖREL TİCARET HEYETİ 14 EKİM–18 EKİM 2019 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENDİ

Guney Kore Dogal Tas

İstanbul Maden İhracatçılar Birliği olarak 25 Ağustos – 01 Eylül 2019 tarihleri arasında Meksika’nın Mexico City ve Brezilya’nın Sao Paulo şehirlerine yönelik olarak, 10 doğal taş sektörüne bağlı 14 firma temsilcisinin katılımı ile ticaret heyeti ziyaretlerimiz gerçekleştirilmiştir.

25 Ağustos 2019 ‘da İstanbul Hava Limanı’ndan ilk durağımız olan Mexico City kentine hareket edilen Ticari Heyet kapsamındaki, katılımcı firmalarımız etkinliğin ilk gününde Mexico City şehrindeki doğal taştan yapılmış önemli yapıların görülmesi için organize edilen gezi programının ardından Büyükelçilik Rezidans ‘ını ziyaret etmişlerdir. Aynı esnasında Mexico City Ticaret Müşaviri Sayın İnci Selin BAL SALKIM ‘dan da Meksika pazarı ile ilgili faydalı bilgiler almışlardır. Etkinliğin ikinci gününde firmalarımız Mexico City Hyatt Regency Hotel ’de yerel firmalar ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir. Meksika’daki Etkiliğin son gününde ise şehirdeki yerel firmalara ait depo ve showroom ’larını ziyaretlerde bulunarak, ürünleri yerinde görme imkanı bulmuşlardır. Daha sonra Meksika daki programı bitirerek, ikinci durağımız olan Brezilya’nın Sao Paulo şehrine geçmişlerdir.

Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde Sheraton Hotel Sao Paulo WTC ’de ikili iş görüşmeleri yapılmıştır. Bu görüşmeleri sırasında Sao Paulo Başkonsolosu Sayın Serkan GEDİK ve Ticaret Ataşesi Sayın Cansu DİNÇER ZEYBEK de Türkiye ticaret heyetine ziyarette bulunup, firmalarla tanışarak pazar hakkında bilgi vermiştir.

Etkinliğin son gününde katılımcı firmalarımız, Sao Paulo’da da farklı showroom ve depo ziyaretleri yapmış ardından şehirdeki önemli taş yapıları gezmişlerdir. Heyetin Brezilya etabını tamamlaması ardından Türkiye’ye dönen katılımcılarımız, heyet süresince Meksika ve Brezilya pazarını yerinde inceleme fırsatı bulmuş, pazarın ilgilendiği doğal taş çeşitlerini görmüşlerdir.

 

Recent Posts

Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7