15
KAS
2016

Turkuazın Çocukları destek bekliyor

sehit-cocugu“Şehitlerimizin Emanetine Hep Beraber Sahip Çıkalım” sloganı ile şehit ailelerinin çocuklarına destek olmak için başlatılan Turkuazın Çocukları Projesi’nde 55 şehit çocuğuna eğitim bursu verildi. Doğal taş sektöründe faaliyet gösteren Globe Stone-Dünya Taş Madencilik AŞ’nin başlattığı projenin yıl sonu hedefi, 100 çocuğumuza dokunabilmek.

Türkiye doğal taş ihracatının önde gelen şirketlerinden Globe Stone-Dünya Taş Madencilik AŞ, Mayıs 2016’dan bu yana “Şehitlerimizin Emanetine Hep Beraber Sahip Çıkalım” sloganı ile şehit ailelerinin çocuklarına destek olmak için Turkuazın Çocukları Projesi’ni yürütüyor.

İzmir valiliğine bağlı İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği desteğiyle başlatılan TURKUAZIN ÇOCUKLARI PROJESİ kapsamındaki tüm çalışmalar valiliğin bilgi ve onayı dahilinde yürütülüyor. Milli sporcumuz dünya serbest dalış rekortmeni ŞAHİKA ERCÜMEN projenin yüzü ve en büyük destekçisi oldu. Ercümen, 22 Ekim 2016’da kırdığı 110 metre dünya rekorunu şehitlerimize ithaf etmiş, basında projeye verdiği desteği açıklamıştır. Proje kapsamında,  55 şehit çocuğuna eğitim bursu verilmekte olup ek olarak; eğitim desteği, kariyer desteği, spora / sanata yönlendirme ve psikolojik destek imkanları yaratma konularında manevi destek vermek de amaçlanmakta.

Kasım ayı içerisinde TURKUAZIN ÇOCUKLARI’ projesinin web sitesi yayına açılacak olup daha çok insana daha etkin şekilde ulaşılabilmek amaçlanmaktadır.  Web sitesinde yapılandırılması planlanan “Destekçilerimiz” sekmesinde de her türlü katkıyı sağlayan gönüllülere teşekkür yazısı eklenecektir.

Ayrıntılı bilgi ve gönüllü olarak destek vermek için  projenin tanıtım broşürü ve proje duyuru bülteni  PDF olarak ekte bilgilerinize sunulmuş olup iletişim için Müge ALGAN ile irtibata geçilmesi önemle rica olunur.

İletişim:
Müge ALGAN
Halkla Iliskiler Uzmanı
GSM: +90 533 030 47 03

Dünya Tas Ith. Ihr. Madencilik Tic. A.Ş.
Hürriyet Bulvarı No:4/1 Kavala Plaza Kat:5-505
Çankaya / Konak / IZMIR / TURKEY

Tel: +90 232 483 52 25
Fax: +90 232 483 52 57

 EK: GLOBE STONE TANITIM

EK2: TURKUVAZIN ÇOCUKLARI PROJESİ