04
KAS
2016

Suudi Arabistan, yapay mermer hammaddesi talep ediyor

arabistan-mermerSuudi Arabistanlı yapay mermer üreticisi firma ihtiyaçları olan hammaddeleri Türkiye’den ithal etmeyi planlamaktadır.

Suudi Arabistan’da yapay mermer üretimi yapmakta olan bir firma yılda ortalama 600.000 m2 mermer ürettiklerini ve buna mukabil ihtiyaçları olan hammaddeleri Türkiye’den ithal etmeyi planladıklarını beyanla tedarikçilerden fiyat teklifleri talep etmiştir.

Suudi Arabistan halkı ithalatın büyüklüğüne rağmen, oldukça yüksek bir refah seviyesinde yaşamaktadır. Halkın barınma sorunu bulunmamakta olup, genellikle geniş ve serin evlerde yaşanmaktadır. Sıcak iklim nedeniyle ince giysiler tercih edilmektedir. Lüks arabalar yoğun talep görmektedir. Sağlık ve eğitim hizmetleri devlet tarafından temin edilmektedir. Ev hizmetleri dahil tüm zahmetli işler yabancılar tarafından yapılmaktadır.

Suudi Arabistan hükümetinin ekonomiyle ilgili öncelikli hedefi, tabii kaynaklara ve yabancı emeğe bağımlılığı azaltarak geleceğe daha fazla güvenle bakabilmektir. Bunun için yerli sanayinin gelişmesi teşvik edilirken yabancı işçi çalıştırılması üzerine sınırlamalar getirilmiştir. Suudi Arabistan’da yerlilere yabancı işçi getirme ve kefil oldukları bu yabancılardan kefalet bedeli alma izni verilmiştir.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Hi sir
we are farhan elanzey factory for artificial marble
we are anew factory  in saudi arabia
we need to contact with you to get row material need to our factory
we will produce at producation capacity 600.000 m2
we will use:
natural grits 24000ton
stone powder 12000 ton
resin 1800 ton
initiator 25ton
promoter 2.5 ton
color
can you send to me quotation for all row material required
we need the offical quotation

http://www.turkishexporter.net/en/Leads/338997_artificial-marble-raw-material-price-request-from-saudi-arabia

DÜNYA