28
MAY
2015

Shuitou Fuarı milli katılımı için başvuru süresi uzatıldı

IMIB FUAR ILAN_Sayfa_18 – 11 Kasım 2015 tarihleri arasında Çin’in Shuitou kentinde yeni yerinde, dünyanın en büyük taş satış merkezi Cathay Stone Mall içerisinde bulunan Shuitou Stone Fair Exhibition Hall’da 16. kez düzenlenecek olan “The 16th China (Nan’an) Shuitou International Stone Exhibition” Fuarı’nın milli katılım organizasyonu,  ikinci kez Birliğimizce gerçekleştirilecektir.

Xiamen Fuarı’nın hemen ardından Çin’de gerçekleşen 2. Büyük fuar olan Shuitou Fuarı, Uluslararası Xiamen Ticaret Limanı’na ve bölgede bulunan mermer fabrikalarına yakınlığı ile Çin piyasasına girmek isteyen firmalar için en önemli fuarlar arasında yer almaktadır. 16 yıldır düzenlenmekte olan Shuitou Fuarı’nda, mermer, granit, traverten ve diğer doğal taşlar plaka ve bordürler, mozaik gibi dekoratif ürünler ve makine/ekipmanları sergilenmektedir.

Bu sene 16.si düzenlenecek olan fuara geçtiğimiz sene 500 den fazla firma granit, traverten, fayans, plaka, bordür, seramik, diğer kaplama malzemeleri, mozaik gibi dekoratif ürünler, makine/ekipmanlarını sergilemiş ve fuar 35.000’in üzerinde kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

Söz konusu fuara dönük yer kirası, stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı) gidiş nakliyesi, otel ve fuar alanı arası transferleri içerenkatılım bedelinin 470 $/m2olacağı öngörülmüştür. Ekonomi Bakanlığı’nın 2009/5 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ’i uyarınca ve İhracat Stratejisi çerçevesinde Çin’in 2014 yılı içinhedef pazarkapsamına almasından dolayı söz konusu fuar için mevzuatta belirtilen şartlarla, belirtilen %50 destek oranına 20 ilave puan eklenecek olupdestek oranı %70 olacaktır.Firmaların alacağı azami destek tutarı ise 15.000 $’ı geçemeyecektir.

Ayrıca bu fuar için özel olarak katılımcı her firma için fuar boyunca ücretsiz yararlanabilecekleri 2 adet odatahsis edilecektir.

Bilgileriniz ve söz konusu Fuar’a Birliğimiz organizasyonunda iştirak etmek isteyen üyelerimizin http://tinyurl.com/jwt2lx7linkinde yer alan başvuru formunu doldurmaları ve yine başvuru formunda belirtilen banka hesap bilgilerine talep edilen her m2 alan için 100 $ (ör. 20 m2 kiralanması durumunda ödenecek avans tutarı: 20 m2 x 100 $ = 2000 $) avans tutarının yatırıldığına dair ödeme dekontunun Birliğimiz Maden Sektör Şubesine (Fax: 0212 454 01 50; E-posta:ceren.coskun@immib.org.tr) göndermeleri önemle rica olunur.

İlgili Dosyalar

Shitou  yerleşim planı1

Shitou yerleşim planı 2

Shitou kroki

Shitou google map

Shitou fuar alanı üstten görünüm

Shitou yer planı