10
EYL
2014

Natural Stone 2013 Fuarı alım heyeti programı

Ülkemiz ticaretinin geliştirilmesi amacıyla Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Genel Sekreterliği organizasyonuyla “NATURAL STONE 2013- 10. Uluslararası Mermer, Doğal Taş Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak 03-06 Haziran 2013 tarihleri arasında doğal taş sektörüne yönelik Alım Heyeti programı düzenlenmiştir. Alım heyetine Azerbaycan, Hong-Kong, Irak, İsrail, Rusya, Filistin olmak üzere toplam 6 ülkeden 24 firma ve 3 medya mensubu katılmıştır.

Program kapsamında 3 Haziran’da İstanbul’a ulaşan katılımcı firma temsilcileri, 4 Haziran tarihinde tüm gün boyunca İstanbul Dış Ticaret Kompleksi konferans salonunda ikili iş görüşmeleri yapmak üzere Türk firmaları ile bir araya gelmişlerdir. Alım heyetine katılan yabancı firmaların profilleri birliğimiz web sitesinde yayınlanmıştır. Alım heyeti ikili görüşmelerine bu profiller ışığında 16 yerli firma internet üzerinden rezervasyon yaptırmışlardır.

4 Haziran günü saat 10.00’da başlayan programımız boyunca yerli ve yabancı firmalar ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmiş, katılımcı firmalar için verilen öğle yemeğinde firma temsilcileri birbirileriyle diyalog kurma şansını yakalamışlardır. Saat 16.00’da sona eren programın ardından firma yetkililerinin otellerine transferi gerçekleştirilmiştir.

5 Haziran günü, tüm katılımcı firmalar Natural Stone 2013 Fuarı açılış programına katılmış ve fuar alanını ziyaret etmişlerdir. Alım heyeti firmaları 6 Haziran 2013 tarihinde ülkelerine geri dönmüşlerdir.