13
ŞUB
2015

Mermer sektörü Turkey Stone Antalya’da buluşacak

turkeystone_billboardDoğal Taş  ve Ürünleri Fuarı, 28-31 Mayıs 2015 tarihinde Pyramids Grup’un 22 yıllık uluslararası fuar organizasyonu tecrübesiyle Antalya Fuar Merkezinde gerçekleştiriyor.  İstanbul Maden İhracatçılar Birliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği, İstanbul Doğal Taş Dernekleri Federasyonu ve ANFAŞ tarafından desteklenen fuarın geri sayımına başlandı.

turkeystone_300x60 bannerSektörel derneklerin ve mimarların desteğini alan Pyramids Grup, hızlı ve etkili bir pazarlama planı ile sektörün bütün ihtiyaçlarını karşılayacak adımı attı. Antalya’nın tarihi ve turistik yapısının yanı sıra ticarete uygun bir liman oluşu da son zamanlarda dikkat çekmeye başladı. Konferans ve fuar organizasyonları için gereken alt yapıya sahip olan Antalya Expo Center, 40.000 m2lik iç alan, 6 holü, dış alanı ve bölgedeki ocak ve fabrikalara yakınlığı ile sektör için mükemmel bir lokasyon oluşturacak. Tarihi ve doğal güzellikleri, gelişmiş turizm ağı ile özellikle yabancı ziyaretçiler için iş ve tatili birleştirecek olan Antalya, hem ziyaretçi hem de katılımcıların konaklama ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak.

62 ülkeden Alım Heyeti Programı

Pyramids Grup’un Mısır, Irak, Hollanda, Fas, Türkiye ofisleri ve yurtdışı partnerleriyle gerçekleştirdiği yoğun işbirliği ile fuara, Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, İsrail, Ürdün, Irak, Mısır, Yunanistan, Çin ve Hindistan başta olmak üzere Avrupa, Körfez Ülkeleri, Ortadoğu, Balkanlar, Rusya ve Türki Cumhuriyetler, Uzak Doğu’dan 1000 kişilik alım heyeti çalışması yapılıyor.

Yabancı katılımcı ve ziyaretçisi ile uluslararası özellik taşıyan fuar, ziyaretçilerini fabrikalara ve ocaklara götürecek servisleri ile ürünün yerinde görülmesini de sağlayacak.

Kültleşmiş taşların yanında yeni açılmış ocakların taşlarını da bulabileceğiniz, yatırımlarınızı yönlendirebileceğiniz yeni desen ve renklerdeki taşları ilk Antalya’da göreceksiniz. Aynı zamanda bej/beyaz tonları taşların evi olan Burdur-Afyon yöresine kısa zamanda ulaşabileceksiniz.

Uzun zamandır sektörün ve özellikle de yeni açılan ocakların ihtiyacı olan bu fuar, Türkiye’nin en doğru lokasyonlarından birinde ve bütün ocaklara en yakın yerinde, 2015 Mayıs’ında mermer sektörüyle buluşacak. Akdeniz bölgesinin yanı sıra, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki taşlara da yakın olan Antalya, tüm doğal taş profesyonellerinin ticaret hacmini arttıracak ve Antalya’nın mükemmel ortamında Turkey Stone Antalya, tüm ziyaretçi ve katılımcıları ağırlanacak.


En Güncel Konularla Turkey Stone Antalya Seminerleri Gerçekleşecek

Sektörün önemli mimarlarının ve mermer profesyonellerinin katılımı ile, Turkey Stone Seminerlerinde sektöre katma değer sağlayacak. Seminerler iki gün boyunca devam ederken yurtdışındaki binlerce mimar& müteahhit odasına yapılan duyurular ve işbirlikleri sayesinde de hedef ülkelerden yüzlerce mimar ve proje sahibinin fuarı ziyareti etmesi bekleniyor.