24
KAS
2016

KAYSERİ – PINARBAŞI AĞAÇLANDIRMA FAALİYETİ

DSC00425
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin (İMİB) 1 milyon metrekare maden alanının ağaçlandırılmasını amaçlayan projesinin ilk adımı Kayseri’de atıldı. İMİB, Türk Mermer ve Maden Vakfı ile Çevikler Mermer A.Ş arasında imzalanan işbirliği protokolü sonucunda Çevikler Mermer’in Kayseri Pınarbaşı’nda bulunan mermer ocağına fidan dikimine başlandı.

“Bir yılda 200 bin metrekare alanı ağaçlandıracağız”

Aynı zamanda İMİB Yönetim Kurulu Üyesi de olan Çevikler Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selçuk Çevik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çevikler Mermer olarak, İMİB ve Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş tarafından temin edilen 6 bin adet fidanı çevreye ve doğaya saygılı madencilik anlayışıyla Kayseri Pınarbaşı’ndaki ocağımızda 60 bin metrekarelik bir alana dikmeye başladık. Bir sene içerisinde 200 bin metrekarelik alanı ağaçlandıracağız” dedi.

İMİB’in 1 milyon metrekarelik alanı ağaçlandırma projesine gönülden inandıklarını ve desteklediklerini belirten Çevik’e göre; sektördeki diğer firmaların da projeye katkı sağlamasıyla, hedeflenen rakama çok kısa sürede ulaşılabilecek.