14
OCA
2015

Madenci yakınlarına 2 ev

lutfu_elvanBakan Elvan, Ermenek’teki maden kazasıyla ilgili “Bizim buradaki hedefimiz ailelere bir değil, iki ev verebilmek. Yasal olarak yapılması gereken düzenlemeler vardı. Önümüzdeki günlerde bu düzenlemeler yapılacak” dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ermenek’teki maden kazasında yaşamlarını yitirenlerin ailelerine bir değil, iki ev verebilmeyi istediklerini belirterek, “Yasal olarak yapılması gereken düzenlemeler vardı. Önümüzdeki günlerde bu düzenlemeler yapılacak” dedi.

Ermenek’teki maden kazasında yakınlarını kaybedenlere ev verilmesine ilişkin olarak Elvan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) her aileye bir ev verme taahhüdünde bulunduğunu anımsattı. Ankara Büyükşehir Belediyesinin de 6 ev verme taahhüdünde bulunduğunu anlatan Elvan, bununla ilgili kararın alındığını, bir- iki ilçe belediyesinin de bu yönde isteklerinin olduğunu söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin de böyle bir girişiminin söz konusu olduğunu belirten Elvan, “Bizim buradaki hedefimiz ailelere bir değil, iki ev verebilmek. Bunu da sağladığımızı düşünüyorum, şu an itibariyle. Bunları sağlayacağız. Yasal olarak yapılması gereken düzenlemeler vardı. Önümüzdeki günlerde bu düzenlemeler de yapılacak. Soma’daki uygulamaların benzeri olacak” ifadelerini kullandı.

YENİ ŞAFAK