27
KAS
2014

Maden Türkiye kapılarını ziyaretçilerine açtı

MADEN FUARI (52)“Maden Türkiye 2014” 6. Uluslararası Madencilik, Maden Makine ve Ekipmanları, İş Makineleri Fuarı, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı işbirliğiyle 27-30 Kasım tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde madencilik sektörü ile buluştu.

Fuarın açılışı T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız adına Maden İşleri Genel Müdürü Selahattin Erdoğan, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ın yanı sıra, sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Maden Türkiye Fuarı’na bu yıl 29 ülkeden 412 firma ve firma temsilcisi iştirak etti. Fuar, metrekare bazında yüzde 35 büyürken, katılımcı sayısını da yüzde 30 artırarak, yeni bir rekora imza attı.

Sektörün Avrupa coğrafyasında düzenlenen en kapsamlı fuarına Kanada, Hindistan, Arnavutluk, Ukrayna, Fransa, Tunus, Makedonya, İngiltere, İran ve Yunanistan’dan alım heyeti organizasyonları gerçekleştirildi. 46 ülkeden profesyonel ziyaretçi ise, fuarı ziyaret etmek üzere davetiyelerini aldı.

Fuarın web sitesi www.madenturkiyefuari.com üzerinden katılımcı firma yetkililerinden randevu almaya olanak sağlayan sistem sayesinde, fuar esnasında ikili iş görüşmeleri de hız kazandı.

Sektöre yönelik eğitim, seminer ve açık oturumlar ile maden sektöründe yer alan paydaşlar, Türk maden sektörü politikaları, mevzuata ilişkin yenilikler, son gelişmeler ve trendler konusunda bilgi sahibi olabiliyor.

Maden Fuarı’nın bu yıl 8 binin üzerinde nitelikli sektör mensubu tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.