26
KAS
2016

Maden Türkiye 34 ülkeden 392 katılımcı ağırlıyor

Maden Türkiye 2016 Fuarı, 24 Kasım’da İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, dernek başkanları ve uluslararası sektör temsilcilerinin katılımları ile kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Sektörün Avrasya coğrafyasında gerçekleştirilen en kapsamlı fuarı olan Maden Türkiye 2016 Fuarı, Çin, Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nin milli katılımları ile 34 ülkeden 392 katılımcı firmaya ev sahipliği yapıyor.

Fuar katılımcı ve ziyaretçilerine, madencilik dünyasının verimliliğine katkı sağlayan yeni ürünler, son teknolojiler, yeni makine ve ekipmanlar ile hammadde konularında alternatif çözümleri görme fırsatı sunuyor.

Alım heyeti kapsamında Arnavutluk’tan gelen 2 firmanın da (Ateani sh.p.k ve Prodhime Karbonike SH.A) potansiyel müşterilerini aradığı Maden Türkiye 2016 Fuarı, 27 Kasım 2016 Pazar gününe kadar sektör profesyonellerinin ziyaretine açık olacak.

TÜRKİYE MADENCİLİĞİ NASIL GELİŞİR?

Öte yandan Maden Türkiye 2016 Fuarı, İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu’nun da konuşmacılardan biri olduğu yararlı bir açık oturuma da sahne oldu. Moderatörlüğünü Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Başkanı Prof. Dr. Güven Önal’ın yaptığı Türkiye Madenciliği Nasıl Gelişir konulu panelin diğer konuşmacıları ise Maden Tetkik Arama Genel Müdür Vekili Cengiz Erdem, Kömür Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurullah Ercan ve Minertolia Danışmanlık CEO’su Dr. Selahattin Anaç oldu.