21
KAS
2016

Maden Sektörünün Kalbi Tüyap’ta Atacak

maden-turkiye224 – 27 Kasım 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı iş birliği ile sektör profesyonellerine kapılarını açacak olan Maden Türkiye 2016, 7. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, Türkiye’den ve tüm dünyadan lider firmaların katıldığı, sektörün üretim gücünün ve yeteneklerinin sergilendiği, uluslararası satış ve pazarlama platformu olma özelliğini koruyacak.

Maden Türkiye Fuarı, madencilik sektöründe faaliyet gösteren üretici firmalar, tedarikçiler, makine üreticileri, hizmet sağlayıcılar, ithalatçılar, dış ticaret firmaları, eğitim ve danışmanlık firmaları, sektörel sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile düzenleniyor. Bu yıl kapsamına eklenen tünel inşa ile de tünelcilik alanında faaliyet gösteren firmalar da Maden Türkiye 2016 fuarında yer alacak. Kapsamı itibari ile maden sektörüne yönelik hazırlanan ve firmaların en son ürün ve hizmetlerini bir arada sergileyecekleri tek fuar olma özelliği taşıyan Maden Türkiye, aynı zamanda Avrasya coğrafyasında düzenlenen en kapsamlı fuar niteliğini taşıyor.

Düzenlenmeye başladığı 2004 yılından itibaren her fuarın ardından başarılarına yenisini ekleyen Maden Türkiye Fuarı, bugüne kadar 60.000 metrekare alanda 1.577 katılımcı ve 30.944 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Maden Türkiye 2014 Fuarı; 29 ülkeden 412 katılımcıyı, Almanya, Belçika, Fransa, İngiltere, İtalya, İspanya, Kanada ve Rusya başta olmak üzere 69 ülkeden 9.371 profesyonel ziyaretçiyle buluşturmayı başarmıştı. Ziyaretçi sayısında % 47, katılımcı sayısında % 30 ve sergi alanı metrekaresinde gerçekleşen %35 üzerindeki artışla ortaya koyduğu başarılı performans, katılımcılarının ve ziyaretçilerinin beğenisini kazanmıştı. Türk madenciliğinin gücünü ve büyüklüğünü dünyaya tanıtmayı hedefleyen Maden Türkiye Fuarı, 2016 yılında da madenciliğin ve tedarik sağlayan sektörlerin gelişimine katkı sağlayacak.

Maden Fuarı 2016 yılında da, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Çin, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İtalya, İrlanda, İspanya, Fransa, Güney Afrika, Kanada, Norveç Polonya, Romanya, Sırbistan, Rusya, İsveç, Hindistan, İsviçre, Finlandiya, Şili’den gelecek katılımcılarını ve Amerika, Yemen, Tunus, Çin, Slovenya, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Cezayir, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Fas, Güney Kore, Pakistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, İngiltere, Hollanda, İspanya, Kazakistan, Kosova, Portekiz ve daha birçok ülkeden gelecek ziyaretçilerini ağırlıyor olacak.