25
MAY
2015

Maden İhracatçılarından Bakan Yıldız’a “Vefa”

imib taner yildiz (36)İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Yönetim Kurulu, iki dönem bakanlık görevinde bulunan ve Ak Parti’nin üç dönem kuralına takılan Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a vefa yemeği verdi. Çok sayıda maden ve doğal taş sektör temsilcisinin katıldığı yemekte konuşan İMİB Başkanı Ali Kahyaoğlu, Bakan Yıldız’a görevde bulunduğu dönemde sektörün gelişmesine yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da yaptığı konuşmada, madenciliğin dünyanın her yerinde zor ve riskli bir iş kolu olduğuna dikkat çekerek, “Son dönemlerde sıkıntılı anlar yaşadık. Kömür madenlerinde yaşanan üzücü kazalar nedeniyle kayıplarımız oldu. Bunların bir daha yaşanmaması için devlet olarak gerekli düzenlemeleri hayata geçirdik. Beni de eleştirenler oldu. Daha önce de söyledim. Bir işçimizin hayatı benim için bakanlıktan daha önemlidir. İnşallah bir daha böyle kazalar yaşamayız. Madencilerin de bu konuda hassas olduğunu biliyorum. Daha fazla hassasiyet göstererek, işçi sağlığı ve iş güvenliğine daha fazla önem vererek, sektörü daha iyi yerlere getirmek için hep birlikte çalışmalıyız” dedi.

Bakan Yıldız kömür madenlerinde yaşanan kazaların tüm madencilik sektörünü zan altında bıraktığını ve sektörün genelini sıkıntıya soktuğunu belirterek, bunu önlemek için çok çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından İMİB Başkanı Ali Kahyaoğlu, Bakan Taner Yıldız’a mermerden yapılmış kendi portresini hediye etti.

İMİB tarafından T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn.Taner YILDIZ onuruna hazırlanan film