06
MAY
2015

Kanada Yapı Fuarı’na katılım hakkında

the building showKanada’nın Toronto şehrinde 02-04 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan “The Buildings Show 2015” Yapı Fuarı Türkiye milli katılım organizasyonunun, T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan izin alınması ve yeterli başvurunun olması durumunda ilk defa Birliğimizce gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

1989 yılında ilk defa düzenlenen söz konusu fuar, 32.000 ziyaretçi ile Kanada’da yer alan en büyük ve kapsamlı fuar konumundadır. İnşaat Malzemeleri ve yapı teknolojileri konularında 1600 firma ürünlerini sergileme imkânı bulmuştur. Her türlü yapı malzemesinin sergilendiği fuarda özellikle, kaplama malzemeleri (halı, seramik, doğal taşlar), plastik inşaat malzemeleri, yalıtım ürünleri, alüminyum ve ahşap ürünleri önem arz etmektedir.

Kanada’da birçok sektör için dikkate değer olanaklar sunarken 2020 yılına kadar ülkede şehir planlamasında ve altyapısında büyük projelere yer verilmesi beklenmektedir.

The Buildings Show 2015 Fuarına Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için;

  • Yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler (internet bağlantısı, ikram, katılımcı broşürü vb.) ile teşhir

ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini içeren katılım bedelinin metrekare başına 880 $ olacağı öngörülmektedir.

  • T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın 2009/5 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ’i uyarınca uygulanacak destek oranı % 50 olacak olup, azami destek tutarı 15.000 $’ı geçmeyecektir. Ayrıca bahsi geçen tebliğ uyarınca The Buildings Show 2015 Fuarı’nın prestijli fuarlar kapsamına alınması halinde azami destek tutarı, fuara prestijli fuar kapsamında katılmak isteyen firmalarımız için 50.000 $ olacaktır.

Söz konusu fuar katılmak isteyen üyelerimizin http://tinyurl.com/thebuildingshow linkinde yer alan başvuru formunu 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü mesai bitimine kadar doldurarak, formda belirtilen banka hesabına talep edilen beher m2 alan için 100 $ (örn. 20 m2 kiralanması durumunda ödenecek avans tutarı: 20m2 x 100 $ = 2000 $) karşılığı TL avans tutarının yatırıldığına dair ödeme dekontunun suleyman.cakir@immib.org.tr ‘ye göndermeleri hususunda bilgileri ve gereğini rica ederim.