08
EYL
2014

İMİB’ten Milano’da “Zaman boyunca mermer” sergisi

milano mermerİstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), Milano Tasarım Haftası’nda üçüncü kez bir sergiye imza attı. İMİB’ten yapılan açıklamaya göre Türk mermeri, dünyanın en önemli tasarım etkinliklerinden biri olan Milano Tasarım Haftası’nda “Zaman Boyunca Mermer/Marble Across Time” sergisiyle tanıtıldı.

Milano Tasarım Haftası’nda önceki yıllarda “Yol Seni Değiştirir/The Journey Alters You” ve “Işıkla Yıkanmak/Bathing in Light” isimli iki önemli sergiyi hayata geçiren İMİB, bu yılki sergi için de dünyaca ünlü tasarımcılarla çalıştı. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Akbulak, Zaman Boyunca Mermer sergisinin Milano Tasarım Haftası’nda büyük ilgiyle karşılandığını belirterek, İMİB’in Türk doğal taşları markasını yaratarak pazarda öncü olmak konusunda son derece kararlı olduğunu vurguladı.

Milano doğru adres

Akbulak, şunları kaydetti: “Dünyanın en önemli tasarım etkinliklerinden biri olarak kabul gören Milano Tasarım Haftası’nda yer almamızın en önemli nedenlerinden biri bu. Tasarım dünyasının devlerinin boy gösterdiği Milano Tasarım Haftası’na 2012 yılından bu yana ünlü tasarımcılar tarafından hayata geçirilen eserlerle katılıyoruz. Dünyanın dört bir yanından sanatçıları ve tasarım severleri bir araya getiren bu etkinlik, Türk doğal taşlarının tanıtımı için çok doğru bir adres. Bu yıl üçüncü kez düzenlediğimiz sergi ile Türkiye’nin mermer ve doğal taş konusunda güçlü bir üretim merkezi olmasının yanında, tasarım ve inovasyona verdiği önemi vurgulamayı da hedefledik.”

Tasarım dünyasının nabzının tutulduğu Milano Tasarım Haftası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edebilmek için projede yer alan herkesin büyük emek harcadığını belirten Akbulak, ziyaretçilerin ilgisi ve sergiye yönelik tepkilerinden çok mutlu olduklarını ifade etti.