11
KAS
2016

İMİB Milli katılımla 3. Kez Shuitou’da

  1. si düzenlenen uluslararası Shuitou Doğal Taş Fuarı 8-11 Kasım 2016 Tarihleri arasında Çin’in Shuitou kentinde ziyaretçilerine kapılarını açtı. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin 3. Kez milli katılım düzenlediği bu fuara, milli katılımla gelen 10 firmanın yanında UR-GE kapsamında katılan 33 firma da ürünlerini Çinli alıcıların ilgisine sundu.

Açılış törenine T.C. Guanco Başkonsolosu Sayın Batu Kesmen, Pekin Ticaret Müşavri M. İlker ÖZDEM, İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu ve İMMİB Genel Sekreteri S.Armağan Vurdu katıldılar. Fuarda Türk Firmalarının stantlarını ziyaret eden heyet, katılımcılara başarılar diledi.

Çin’li bir çok medya kuruluşuna röportajlar veren İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, Türk mermeri ve Türkiye’deki mermer sektörü hakkında bilgiler verdi ve Çin’li doğal taş firmalarının Türkiye ile işbirliği güçlendirme çağrısında bulundu.

7 Kasımda fuar idaresinin verdiği yemeğe Tüm firmalarımızla birlikte Çin’in en büyük satın almacı firmaları katılım gösterdi. Fikir alışverişlerinde bulunuldu.

İMİB, katılımcılar onuruna Uygur Restoran’ında katılımcılar onuruna bir yemek düzenlendi. 10 Kasım’da Fuar alanında Türkiye saati ile 9’u 5 geçe Atamız saygıyla anıldı.

Türk katılımcılar için özel olarak mutfak alanı, mescit ve tuvaletler yaptırıldı.