14
HAZ
2016

İMİB, kadın ve gençlerimizi de UR-GE ile buluşturacak

imib kahyaogluİstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, Birliğin yeni UR-GE’ler için düğmeye bastığını açıkladı. Yeni UR-GE’lerin Türkiye’nin dinamik unsurları kadın ve gençlere yönelik olacağını kaydeden Kahyaoğlu, projenin ayrıntılarını da şu sözlerle açıkladı.

“Değerli meslektaşlarım; İMİB ‘te yeni UR-GE’ler geliyor. Bunlardan ilkini genç odaklı planladık. GENÇ UR-GE’de ana unsur, sektörün genç firmaları ile genç çalışanlar olacak. Hedefimiz, 30 yaş ve altında olanlarla, kuruluş tarihleri iki yılı geçmeyen firmalarımızı parlatmak.

Diğer planladığımız UR-GE’nin ana unsuru ise kadın. Doğal taş ve maden sektöründe faaliyet gösteren kadınlarımızı öne çıkarmayı hedefliyoruz.”

UR-GE teşvik programında yurtdışı fuarlar için her firmadan iki kişi olmak kaydıyla uçak, konaklama bedellerinin yüzde 75’i ile fuar bedelinin yüzde 75’i İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından peşin olarak ödeniyor. Katılımcıya ise yalnızca bu bedellerin yüzde 25’ini ödemek kalıyor.

Ayrıntılı bilgi için:

Zeynep ŞEKER
Doğal Taş Pazarlama Takımı Projesi (URGE)
Tel: 0212 454 06 71
zeynep.seker@immib.org.tr