23
HAZ
2016

İMİB, genç yatırımcının önünü UR-GE ile açacak

genc girisimciler2010/8 sayılı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesine ilişkin Tebliğ” çerçevesinde İstanbul Maden İhracatçıları Birliği koordinasyonunda maden ihracatçısı üyelerimizin yeni pazarlara girişini kolaylaştırmak ve ihracatlarını geliştirmek amacıyla yeni bir proje başlatılması planlanmaktadır.

Sektörde kuruluş tarihi iki yılı geçmeyen, sektörün genç firmalarının ihracatlarını artırmayı hedefleyen bu proje kapsamında, birliktelikleri yurt dışı pazarlamada sinerji yaratacak sınırlı sayıda firmanın ortak hedef ve ortak pazarlama faaliyetleri etrafında bir araya gelmeleri amaçlanmaktadır. Proje katılımcısı firmalara uygulanacak ihtiyaç/eğitim analizleri sonrasında firmalar, ihtiyaçlarına yönelik olarak eğitim programlarına alınacak ve eğitim programını tamamlayan firmaların yurt dışı pazar araştırması, fuarlar, sektörel ticaret heyeti ve alım heyetleri gibi ortak pazarlama faaliyetlerine katılmaları mümkün olacaktır.

Bahse konu projeye katılacak firmalar %75 oranında devlet desteğinden yararlandırılacak olup %25’lik tutar ise projeye dahil olan firmalarımız tarafından finanse edilecektir. Örnek olarak, Hindistan pazarına yönelik gerçekleştirilecek pazar araştırması ve fuar katılımını içeren yurtdışı pazarlama faaliyetinin maliyeti ulaşım, konaklama, transfer ve ikili iş görüşmeleri hizmetleri dahil 10.000 $ olarak öngörülmüş ise, katılımcı firmalar öngörülen tutarın %25’i olan 2.500 $’ı ödeyecekler ve destekten peşin olarak faydalanacaklardır. Söz konusu teşviklere yönelik tüm işlemler Birliğimiz tarafından yürütülecektir. 

Bu itibarla, söz konusu projeye katılmak isteyen üyelerimizin http://tinyurl.com/GENCURGE linkinde yer alan başvuru formunu en geç 22 Temmuz 2016 Cuma günü saat 17:30’a kadar doldurmaları gerekmektedir.

 Not: Projenin detayları hakkında bilgi almak için, Zeynep ŞEKER (E-posta: zeynep.seker@immib.org.tr, Tel: 0212 454 06 71) ile iletişime geçebilirsiniz.

EK: UR-GE PROJESİ BİLGİLENDİRME NOTU
EK2: 2010-8 SAYILI TEBLİĞ