05
TEM
2015

İMİB, Bilecik iftarında sektör temsilcileriyle buluştu

İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, bir dizi incelemede bulunmak için gittiği Bilecik’teki sektör temsilcileriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), Bilecik’teki sektör temsilcileriyle Ramazan’ın 16’ıncı iftarında bir araya geldi. Acar Restaurant’ta düzenlenen iftar yemeğine, İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, Başkan Yardımcısı Hasan Hüsnü Ayvacı, Bilecik Mermerciler Derneği Başkanı Turgut Özen’in yanı sıra, Bilecik’te faaliyet gösteren sektör temsilcileri katıldı. Yemek öncesinde katılımcılara, Çin’deki Shuito, ABD’deki Coverings gibi İMİB tarafından düzenlenen milli katılımlı doğal taş fuarlarıyla ilgili bilgi verildi.

“SEKTÖRÜMÜZ TEŞVİKLERDEN YARARLANMIYOR”

Birlik Başkanı Kahyaoğlu yaptığı konuşmada, doğal taş sektörünün devlet teşviklerinden en az yararlanan sektör olduğuna dikkat çekti. Devlet tarafından sağlanan teşviklerin hedefine ulaşamadığını belirten Kahyaoğlu, önümüzdeki günlerde İMİB yetkililerinin Türkiye’nin her yerini karış karış gezerek işletmelerle yüz yüze görüşeceğini dile getirdi.

URGE VURGUSU

Tüm sektör temsilcilerini dünyanın çeşitli şehirlerinde düzenlenecek fuarlara katılmaya çağıran Başkan Kahyaoğlu, Bakanlık tarafından verilen URGE desteğine dikkat çekti. İşletmelerin, URGE desteği sayesinde yurtdışındaki tüm fuarlara yüzde 75 daha az maliyetle katılacağına vurgu yapan Kahyaoğlu, “Böyle bir desteğin aktif bir şekilde kullanılması gerekiyor. Bu sayede dünyanın her yerindeki fuarlara katılabilir, yabancı doğal taş piyasaları hakkında bilgi sahibi olabilir ve oralarda yeni iş bağlantıları oluşturabilirsiniz” diye konuştu. Kahyaoğlu ayrıca, İtalya’da düzenlenen Marmomacc Fuarı için organize edilen özel uçak hizmetiyle ilgili de katılımcıları bilgilendirdi.

IMIB IFTAR (4)

IMIB IFTAR (2)

IMIB IFTAR (5)

IMIB IFTAR (7)

IMIB IFTAR (8)