28
OCA
2017

İMİB, bekleyen izinleri hızlandırmak için adım attı

maden ruhsatiİMİB, yıllardır çözülemeyen bir soruna daha merhem olabilmek için bu kez binlerce kilometre öteden girişimde bulundu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika turunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile bir araya gelen İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, yaptığı görüşmeyle ilgili şu açıklamada bulundu:

“Değerli Meslektaşlarım,

22 – 26 Ocak 2017 tarihlerinde Sayın Cumhurbaşkanımız ile katıldığım Tanzanya, Mozambik ve Madagaskar ziyaretinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak ile sektörümüzün sorunları üzerine yaptığımız görüşmede, Başbakanlıkta bekleyen maden ve orman izinlerinin hızlandırılması için talepte bulunduk. Öncelikle çalışan ocaklar ile çok uzun süredir bekleyen diğer müracaatlar başta olmak üzere, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği olarak izinleri almak için çalışacağız.

Sayın Bakanımıza sunulmak üzere, müracaat evraklarınızı, şirket ortaklarını gösteren gazetenizi, imza sirkülerinizi, ortaklarınızın nüfus cüzdanlarının okunaklı fotokopilerini firmanızın antetli kağıdına yazacağınız bir ön yazı eşliğinde 10 Şubat 2017 tarihine kadar Birliğimizde olacak şekilde aşağıdaki adresimize göndermeniz yeterli olacaktır.

Sayı olarak bir garanti vermemiz mümkün değil, elimizden gelen gayreti göstereceğimizden şüpheniz olmasın…

Gerekli Belgeler:

  • İzin müracaatlarınızın durumunu ifade eden şirket antetli kağıdına yazılmış ıslak imzalı dilekçe
  • Maden ve orman izinleri müracaat belgeleri ve ekleri
  • Şirket ortaklarını gösterir ticaret sicil gazetesi örnekleri
  • Şirket imza sirküleri
  • Ortaklara ait çift taraf nüfus cüzdanı fotokopileri
  • Ortaklara ait ad, soyad, cep telefonu bilgileri

Evrak Teslimi:
İlgili Personel:
Tayfun GÜNEŞ
Telefon               : 0212 454 08 68
E-posta                : tayfun.gunes@immib.org.tr
Adres                   : Çobançeşme Mevkii Sanayi Caddesi Dış Ticaret Kompleksi A Blok 6. Kat Yenibosna, Bahçelievler / İSTANBUL