05
KAS
2015

İMİB, 8 ülke katılımcılarını Türk firmalarıyla buluşturdu

 

alim heyeti imib2 (2)

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, “Natural Stone 2015 – 12. Uluslararası Mermer, Doğal Taş Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı” ile eş zamanlı olarak 8 ülkeden 37 firmayı, Türk partnerleriyle buluşturdu. İlk gün Birliğimizde gerçekleşen ikili görüşmelerde iş olanakları masaya yatırıldı.

T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Genel Sekreterliğimizce gerçekleşen alım heyeti programı çerçevesinde; 5 Kasım 2015 Perşembe günü 10.00 – 16.30 saatleri arasında, Dış Ticaret Kompleksi C Blok Zemin Kat’ta Türk firmaları ile yabancı firma yetkilileriyle birebir görüşme imkânı buldular.

Heyette Azerbaycan, Hindistan, Fas, Kanada, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere 37 firmadan temsilciler yer aldı. Türk firmalarından da 30’a yakın kuruluştan katılım talebi alınan görüşmeler gün boyu sürecek.

Katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları İMİB ve Bakanlığımız tarafından karşılanıyor. 4 Kasım’da ülkemize giriş yapan heyet temsilcileri, 5 Kasım’da (bugün) Birlik binamızda ikili görüşmelerde bulundu. Heyetin programı yarın da Natural Stone 2015 İstanbul fuarında ikili temaslar ve fuar ziyaretiyle devam edecek.  7 Kasım’da da firmalarla bireysel görüşmeler olacak. Aynı gün de ülkelerine geri dönecekler.