14
EYL
2015

Güney Kazakistan Ticaret ve Yatırım İmkânları

deik kazakistan   Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan yazıda; Kazakistan Cumhuriyeti Güney Kazakistan Vilayeti heyetinin Türkiye’ye yapacağı ziyaret çerçevesinde, 28 Eylül 2015 tarihinde İstanbul Sanayi Odası Odakule Konferans Salonu’nda “Türk – Kazak Organize Sanayi Bölgesi Tanıtımı ve Yatırım Fırsatları” konulu toplantı ve iş görüşmeleri düzenleneceği bildirilmektedir.

DEİK Türkiye – Kazakistan İş Konseyi, İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve Ankara Sanayi Odası (ASO) işbirliğinde gerçekleştirilecek olan toplantıya Güney Kazakistan Vali Yardımcısı Sayın Saparbek Tuyakbayev başkanlığında kamu kurumları ve özel sektör temsilcilerinden oluşan heyetin katılımı öngörülmektedir.

Çin, Özbekistan ve İran gibi büyük pazarlara yakın olan Güney Kazakistan bölgesi tarım, gıda sanayii, tekstil, petrokimya, inşaat malzemeleri, metalurji, ilaç sanayii vs. sektörlerde Kazakistan’ın ulusal üretiminin büyük bölümünü karşılamaktadır. Doğal kaynaklar ve işgücü açısından da çok zengin olan bölge yatırımcılar açısından büyük potansiyel sunmaktadır. Son yıllarda Türk firmalarının da bölgeye ilgisi artarken, firmalarımızın çalışmalarının desteklenmesi amacıyla Türk – Kazak Ortak Sanayi bölgesi kurularak, faaliyete başlamıştır.

Bahse konu toplantıya iştirak etmek isteyen üyelerimizin https://eoda.iso.org.tr/Seminer/SeminerListesi?Kodu=AIA1215 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerektiği bildirilmektedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Özge Sarıçay, İSO AB ve Dış Ekonomik İlişkiler Şubesi
Tel: 0212 290 01 75
E-mail: osaricay@iso.org.tr