15
MAR
2016

Doğal taş üretimi ve işlenmesine yönelik yeni UR-GE Projesi

imib urge2010/8 Sayılı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesine ilişkin Tebliğ” çerçevesinde İstanbul Maden İhracatçıları Birliği koordinasyonunda doğal taş ihracatçısı üyelerimizin yeni pazarlara girişini kolaylaştırmak ve ihracatlarını geliştirmek amacıyla yeni bir proje başlatılması planlanmaktadır.

Doğal taş üretimi ve işlenmesine yönelik makine, makine ekipmanları ve yardımcı malzemeleri ile ilgili başlatılması planlanan bu proje kapsamında, birliktelikleri yurt dışı pazarlamada sinerji yaratacak sınırlı sayıda firmanın ortak hedef ve ortak pazarlama faaliyetleri etrafında bir araya gelmeleri amaçlanmaktadır. Proje katılımcısı firmalara uygulanacak ihtiyaç/eğitim analizleri sonrasında firmalar, ihtiyaçlarına yönelik olarak eğitim programlarına alınacak ve eğitim programını tamamlayan firmaların yurt dışı pazar araştırması, fuarlar, sektörel ticaret heyeti ve alım heyetleri gibi ortak pazarlama faaliyetlerine katılmaları mümkün olacaktır.

Bahse konu projeye katılacak firmalar, %75 oranında devlet desteğinden yararlandırılacak olup %25’lik tutar projeye dahil olan firmalarımız tarafından finanse edilecektir. Örnek olarak, Singapur pazarına yönelik gerçekleştirilecek pazar araştırması ve fuar katılımını içeren yurtdışı pazarlama faaliyetinin maliyeti ulaşım, konaklama, transfer ve ikili iş görüşmeleri hizmetleri dahil 4.000 $ olarak öngörülmüş ise, katılımcı firmalar öngörülen tutarın %25’i olan 1.000 $’ı ödeyeceklerdir. Söz konusu teşviklere yönelik tüm işlemler Birliğimiz tarafından yürütülecektir.

Bu itibarla, söz konusu projeye katılmak isteyen firmalarımızın, http://tinyurl.com/URGE-DTM linkinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOTLAR:

  • İlgili tebliğ nedeniyle şahıs firmaları projeye katılamamaktadır.
  • Projeye katılacak firmadan projeyi takip edecek kişilerin firmada firma sahibi, firma ortağı ya da sgk’lı firma çalışanı olması gerekmektedir.
  • Projeye katılacak firmanın İMİB üyesi olması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için,

Zeynep ŞEKER

Tel: 0212 454 06 71

E-mail: Zeynep.seker@immib.org.tr

İlgili Dosyalar

2010-8 Sayili Teblig 19.12.2014
UR-GE PROJESI BILGILENDIRME NOTU