10
EKI
2016

Binlerce yeni blok, yüzlerce üretici ve ihracatçı bu fuarda…

bursa-blok-mermerBURSA BLOK MERMER FUARI 2016 Fuarı, 2 – 5 Kasım 2016 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Fuarı bu yıl 20 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda, Maden – Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) işbirliğinde,  T. C. Ekonomi Bakanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri yeni bir fuar markası yarattı.

İlk yılında elde ettiği başarı ile adından söz ettiren Fuarı değerlendiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü  “Geçtiğimiz yıl Kasım ayında düzenlediğimiz; Ülkemizde blok mermer ve iş makinelerinin kapalı sergi salonlarında ilk kez sergilendiği Bursa Blok Mermer Fuarı, 10 tondan 27 tona kadar farklı ağırlıkta 870 adet blok mermerin, 600’ün üzerinde renk ve desenin sergilendiği ilk ve tek platform olma özelliği ile dikkat çekti. 34 Ülkeden 14.728 profesyonel tarafından ziyaret edilen Fuara bu yıl 20 bin kişinin gelmesi hedeflenmektedir.  Bu yıl da 7 ayrı salondan oluşan 40 bin m2 kapalı, iş ve ocak makineleri firmalarından oluşan 10 bin m2 açık sergileme alanı olmak üzere toplam 50 bin m2 alanda hazırlanan Blok Mermer Fuarı, dünya mermer rezervlerinin % 40’ı sahip Ülkemizde, Türk doğal taş sektörünün gücüne güç katmaya devam edecek” dedi.

Fuar, Kıtalar Arası Köprü Vazifesi Görevini Yerine Getiriyor

Geçtiğimiz yıl firmaların yerleşim aşamasında yurt dışından gelen iş adamlarına ürünlerinin % 40’na yakınını Fuar başlamadan, geri kalan ürünlerinin tamamına yakınını ise fuar süresince satması ve yeni iş bağlantıları kurması ile memnun kalan Fuar katılımcılara yeni firmaların eklenmesi ile büyüyen Fuar, sektörü hareketlendirerek kıtalar arası köprü vazifesini görevini sürdürmeye devem etmekte.

Yer altı doğal zenginliklerimiz çerçevesinde faaliyet gösteren 2.100 ocağın, 1.500 fabrikanın, 7.500 atölyenin yoğun olarak yer aldığı coğrafyada düzenlenen Fuarın,                Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Tüyap yurtdışı ofisleri koordinasyonu ile sektör ticaretinin hareketli olduğu Çin ve Hindistan başta olmak üzere Almanya, Amman, Arnavutluk, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Cezayir, Filistin, Fransa, Kazakistan, Irak, İran, İspanya, İtalya, Libya, Lübnan, Katar, Kırgızistan,  Malta, Makedonya, Moldova, Mısır, Pakistan, Sırbistan, Suriye,  Suudi Arabistan, Rusya, Yunanistan, Tayvan, Tunus ve Ürdün’den davetli alım heyetlerine, yurt içinden de önemli sektör temsilcilerine ev sahipliği yapacak Fuarın, hem ülke ekonomisine ve imalat sektörüne hem de ihracata katma değer yaratması amaçlanmakta.

Fuar kapsamında; Doğal Taşlar; Blok Mermer, Limestone, Onyx, Diğer Doğal Taşlar, İş ve Ocak Makineleri, İlgili Dernekler, İlgili Yayınlar yer alıyor.

Detaylı Bilgi;

Fuar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.blokmermerfuari.com ve www.tuyap.com.tr web sitelerini ziyaret edebilir, Facebook’da @Bursa Blok Mermer Fuarı sayfasından fuar görsellerine ulaşabilirsiniz.

Madencilik sektörünün beklediği Fuar, 2 – 5 Kasım 2016 tarihleri arasında 10.00 – 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.

ADRES:

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Yalova Yolu 4. Km. Buttim Yanı 16250 BURSA

Tel        :  (0224) 211 50 81 (pbx)

Fax       :  (0224) 211 61 31- 211 22 16

E-mail  : ozgesahin@tuyap.com.tr,  gozdeergunden@tuyap.com.tr, muratcelik@tuyap.com.tr

Web     : www.tuyap.com.tr