SİTEDE ARA!

Başkanın Mesajı

ALI_KAHYAOGLU2Merhaba,

Bir kez daha teveccüh gösterip, oylarınızla beni bu güzide kurumun başkanlığına getirdiniz. Öncelikle yine güveninizi boşa çıkarmayacağıma söz veriyorum.

İMİB, uzunca süredir kabuğuna çekilmiş bir yapı görüntüsü veriyordu. Öncelikli işimiz, bu imajı kırmak olacaktır. Ülke ekonomisinin itici gücü olan madencilik sektörü, bundan önceki dönemlerde olduğu gibi ihracat rekorlarıyla, aldıkları ödüllerle anılacaktır. Gazeteler, yine belirlediğimiz ihracat beklentilerimizi manşetlerine taşıyacak, sosyal sorumluluk alanında yaptıklarımız övgüyle taçlandırılacaktır.

İşte bu nedenle ilk adımı iletişimi birinci önceliğimiz yapmaya ayırdık. Fark edeceğiniz gibi sitemiz o eski hantal yapısından kurtularak, bilgi ve haber veren bir başvuru kaynağı niteliğine büründü. Bu yapıyı günden güne daha da geliştirip interaktif hale getirmeyi planlıyoruz.

Madenci ağaç katili değildir

Bugünlerde beni en çok rahatsız eden hususların başında da, bu güzide sektörün haksızlığa tabi tutularak çevre düşmanı olarak lanse edilmesi geliyor. Biz bunun böyle olmadığını elbette biliyoruz. Mesele, ‘bu algıyı kırmak için neler yapabiliriz’ sözcüğünde kilitleniyor. Mesaimizin önemli bir bölümünü, madenciliğin vazgeçilemeyecek kadar önemli bir sektör olduğunu anlatmanın yanı sıra, çevreyi katletmeyen, aksine yeni ormanlar yaratmak için en yüksek bedeli ödeyen meslek örgütü olduğumuzu hafızalara kazımaya çalışmaya ayıracağız.

Saygılarımla.

Ali KAHYAOĞLU

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği
Yönetim Kurulu Başkanı