Başkanın Mesajı

Aydın Dinçerİstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevime 14 Nisan 2018 tarihinde ihracatçılarımızın teveccühü ile yeniden seçilmiş bulunmaktayım. Şahsıma ve yönetim kuruluma verilmiş olan bu görevi layıkıyla yapacağımıza söz veriyorum. Madencilik sektörünün önemini her platformda vurgulayarak ihracatımızın artması için çalışmalarımıza başladık.

Maden sektörünün Türk ekonomisine katkısının, neredeyse tüm ihraç ürünlerinin ham maddesi olduğunun ve yaklaşık 40 milyar dolar katma değer oluşturduğunun vurgulanmasının, maden sektörüne bakış açısını olumlu yönde değiştireceğine inanıyorum. Madenciliğin “Milli Enerji ve Milli Maden Politikaları” çerçevesinde ülkemize en büyük faydayı sağlayacak sektör olduğu açıkça ortaya çıkmıştır. Bu çerçevede sektörümüzün tüm paydaşlarıyla birliktelikler sağlayarak çalışmalarımıza yön vereceğiz.

Doğal taş özelinde ihracatımızın ve birim fiyatlarımızın artmasını sağlamak amacıyla Türk doğal taşları (Turkish Stones) markasını tüm dünyada tanıtma çalışmalarına başlıyoruz. Birliğimiz tarafından Turkish Stones markasının tanıtımı yapılırken üreticilerimizin ve ihracatçılarımızın Türk doğal taş markasının kalitesine yakışır biçimde üretimlerinde, paketlemelerinde ve terminlerinde gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum. Gösterilecek bu hassasiyet Türk doğal taşının dünyadaki algısına ve birim fiyat artışına çok önemli katkılar yapacaktır.

Saygılarımla.

Aydın DİNÇER
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği
Yönetim Kurulu Başkanı