15
TEM
2015

Astana – Almatı Heyet Ziyareti

astana almati Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda; DEİK Türkiye – Kazakistan İş Konseyi tarafından, 8 – 12 Eylül 2015 tarihlerinde Kazakistan’ın Astana ve Almatı şehirlerini kapsayan heyet ziyareti düzenlenmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Yazıda devamla, söz konusu ziyaret sırasında Kazakistan’ın kamu kurumları, ekonomik hayatta önemli yeri olan sivil toplum kuruluşları ve büyük şirketlerin yöneticileri ile temaslarda bulunulmasının öngörüldüğü bildirilmekte, ayrıntılı programın katılımcı sayısı ve profiline göre ve firmaların talepleri doğrultusunda şekillendirileceği belirtilmekte olup, Kazakistan şirketleri ile daha fazla görüşmeler yapılması için çaba gösterileceği ifade edilmektedir.

Bu itibarla, bahse konu ziyarete iştirak etmek isteyen şirket ve kurum temsilcilerinin aşağıdaki internet bağlantısında yer alan kayıt formunu eksiksiz doldurarak, 31 Temmuz 2015 Cuma günü mesai sonuna kadar DEİK’e ön başvuruda bulunmaları gerektiği belirtilmektedir.

Kayıt Formu: http://kayit.deik.org.tr/KatilimFormu/80/5254

NOTLAR:

  • İstanbul – Astana, Astana – Almatı ve Almatı – İstanbul uçak biletleri katılımcılar tarafından temin edilecek, bilet rezervasyonu ve takibi münferit olarak yapılacaktır. Astana – Almatı uçuşu Kazakistan’ın ulusal havayolu şirketi Air Astana ile gerçekleştirilecek olup, biletler şirketin Türkiye temsilciliğinden alınabilmektedir (Tel: 0212 343 49 60 /61).
  • Uçak bileti hariç, diğer bütün masraf kalemlerini (konaklama, program süresince yapılacak transferler, toplantılarda tercüme hizmetleri vs.) kapsayan katılım ücreti önümüzdeki günlerde belirlenecek ve ön başvuruda bulunan firmalar bu konuda ayrıca bilgilendirilecektir.
  • Etkin ve tatmin edici ziyaret programının hazırlanabilmesi için müracaatların son başvuru tarihinden önce yapılması büyük önem taşımaktadır.

EKLER:

1- Taslak Program
2- Bilgi Notu