11
NIS
2016

3. Havalimanı için numune mermer adayları sahne alacak

dogal tas sergiİstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin özellikle ülke vitrini olacak yatırımlarda “Türk mermeri kullanılmalı” çabaları karşılık buluyor. 3. Havalimanı’nın yapımı için önerilecek mermer numuneleri, havalimanını yapan inşaat firma yetkililerinin görüşüne sunulacak.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, yine bir ilk’e imza atıyor. Türkiye’de gerçekleştirilen birçok projede dünya ölçeğinde söz sahibi olduğu tartışma götürmeyen Türk mermeri yerine ithal doğal taş ve mermer kullanılmasını her fırsatta eleştiren İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, bu kez “En prestijli” projede Türk doğal taşının kullanılması için elimizden geleni yapacağız” diyor.

İMİB Başkanı Ali Kahyaoğlu, bir süredir yaptığı ikili görüşmelerin sonucunu aldı .Üçüncü havalimanının inşaatını gerçekleştirecek firmanın yetkilileri, İMİB’in genel merkezi olan Dış Ticaret Kompleksi’nde İMİB üyelerinden gelecek mermer numunelerini inceleyerek 3. Havalimanı’nda kullanılması muhtemel mermere karar verecek.

6 Mayıs Cuma günü İMİB ve Türk Mermer Maden Vakfı organizasyonuyla  gerçekleştirilecek etkinliğe titizlikle hazırlandıklarını ifade eden İMİB Başkanı Kahyaoğlu, “Biz, 40-80 2 cm tek taş koyulacak şekilde 200 adet pano yaptıracağız. Üyelerimizden ricam, pah cila yaptırdıkları taşlarını sergilemeleri, en önemlisi de verebilecekleri ürün ve seleksiyonlarla vitrine çıkmalarıdır. Ayrıca İMİB’in tanıtım sponsorluğunu yaptığı Turkish Stone kataloğunda da taşların yayınlanmasını sağlayacağız. Firmalarımızın 6 Mayıs Cuma günü saat 11.00 e kadar 2-40-80 cilalı ve dört kenarı alın pah cilalı ürünlerini firma etiketleriyle birlikte getirmelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

Belirtilen boyutlarda sergilenmek üzere taş örneği göndermek isteyen firmalarımızın ürün bilgilerini Birliğimiz personeli Eren Gündoğan’a (eren.gundogan@immib.org.tr, 0212 454 00 92) adresine göndermeleri gerekmektedir.

Etiket yapıştırılmış taş örnekleri, en geç 06.05.2016 Cuma günü saat 11:00’e kadar Dış Ticaret Kompleksi A-Blok Çobançeşme Mevkii Sanayi Cad. Yenibosna / Bahçelievler 34197 İstanbul adresine ulaşmalıdır.

 İrtibat İçin:

Eren Gündoğan: 0 212 454 00 92
Okan Ak: 0 212 454 00 29

Mehmet Salih Şahin: 0 212 454 04 01