logo
Print
   

YURT DIŞI PAZARLAMA FAALİYETLERİ

  • İTALYA- MARMOMACC, STONE + DESİGN + TECHNOLOGY INTERNATİONAL TRADE FAİR 28 EYLÜL-1 EKİM 2016

Söz konusu proje kapsamında yapılan ihtiyaç analizi çalışması ve proje çalıştayları sonucunda belirlenen hedef ülkeler arasındaYURT DISI PAZARLAMA FAALIYETLERI olan İtalya’ya yurt dışı faaliyeti gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.  İtalya’nın Verona şehrinde düzenlenen MARMOMACC fuarı doğal taş sektörünün en önemli fuarlarından biri olması sebebiyle, sektördeki tüm firmalar tarafından yakından takip edilmekte ve her yıl yoğun bir katılım olduğu görülmektedir. Proje kapsamında yapılan ihtiyaç analizi sonucunda da İtalya hedef ülkelerden biri olarak tanımlanmış ve sektördeki yeniliklerin kaynağı olduğu belirtilmiştir.

28 Eylül – 1 Ekim 2016 tarihleri arasında İtalya’nın Verona kentinde VeronaFiere Exhibition Center’da düzenlenen “Marmomacc, Stone + Design + Technology  International Trade Fair” fuarına 12 firmadan 24 firma temsilcisi ile katılım göstermiştir.

Marmomacc 2016 Fuarına 16.URGE.014 proje firmalarından 12 firma 10.Hol C2 adasında 178,5 m2 lik alanda katılım gerçekleştirmiştir.

 

 

 

YURT DISI PAZARLAMA FAALIYETLERI2

Tanıtım Materyalleri

TANITIM MATERYALLERI5

 

 

  • ÇİN- SHUITOU, The 17TH China (Nan’an) Shuitou International Stone Exhibition

Söz konusu proje kapsamında yapılan ihtiyaç analizi çalışması ve proje çalıştayları sonucunda belirlenen hedef ülkeler arasında olan Çin’e yurt dışı faaliyeti gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.  8 – 11 Kasım 2016 tarihleri arasında Çin’in Shuitou kentinde düzenlenen “SHUITOU, The 17TH China (Nan’an) Shuitou International Stone Exhibition” fuarı   17 yıldır düzenlenmekte ve mermer, granit, traverten, diğer doğal taşlar, plaka, bordür, mozaik gibi dekoratif ürünler ve makine/ekipmanları sergilenmektedir.

Fuar’a 12 firmadan 23 firma temsilcisi katılım sağlamıştır.

Fuar ziyaretçi açısından ilk on listesinde yer alan ülkeler sırasıyla; Türkiye, İran, Pakistan, İtalya, Mısır, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, Vietnam ve Portekiz olmuştur.

Teknik Gezi

CIN GEZI

Fuardan bir gün önce 7 Kasım 2016’da Shuitou’nun önde gelen mermer fabrika ve depolarına teknik gezi düzenlenmiştir. Bu kapsamda, Dong Sheng Stone Industrial Inc., Hua Hui Stone Stone Co., Xınpengfeı Ind. Development Co. Ltd., Kanglı Stone Co. Firmaları ziyaret edimiş olup, ülkenin doğal taş işleme, üretim süreçleri, kullanılan malzeme, ekipman ve üretim teknolojileri konusunda firmaların bilgi edinmesi sağlanmıştır.

Fuardan Kareler

FUARDAN KARELER

Fuar idaresi tarafından 07.11.2016 tarihinde düzenlenen ve İMİB’in onur konuğu olarak katıldığı açılış yemeğine Türk Firmaları katılım göstermişler ve Çin’in önde gelen firmaları ile görüş alışverişinde bulunmuşlardır.

FUAR YEMEK08.11.2016 tarihinde, katılımcı tüm firmalarımız onuruna Uygur Restoranında bir akşam yemeği düzenlenmiştir.

10 KASIM10 Kasım’da Türkiye saati ile saat 09.05’de atamızı saygıyla andık

Shuitou 2016 Fuarına UR-GE Projesi kapsamında Türkiye Pavilyonunda 12 firma ve İMİB info alanı ile toplam 488,25 m2 alanda katılım gerçekleştirmiştir. Fuar süresince firmalarımız tarafından mermer ürünleri sergilenmiştir.

Reklam ve Tanıtım

REKLAM TANITIM

TANITIM MATERYALLERI5

  • AVUSTRALYA-SİDNEY, DesignBUILD 2017 Fair

Projesi kapsamında,  3-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında Avustralya/Sidney’de gerçekleştirilecek olan “Design BUILD 2017” fuarına 11 firmadan 22 firma temsilcisi ile katılım yapılması planlanmaktadır.