logo
Print
   

Yaratıcı Endüstrilerde Farklı Vizyonlar

yaratici endustrilerde farkli vizyonlar3İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Genç Mimar, İç Mimar ve Tasarımcılar ile Buluştu.

Genç Mimar ve Tasarımcılarla sektör temsilcilerini bir araya getirmeyi hedefleyen “Yaratıcı Endüstrilerde Farklı Vizyonlar” Projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın mali desteğiyle yürütülmektedir. Proje temelde Türk Doğal Taş ihracatçılarının mimar, iç mimar ve endüstriyel tasarım sektörlerine ilişkin farkındalıklarının arttırılmasını, ilgili sektörlerde piyasanın ihtiyaçlarını bilen yenilikçi ve yaratıcı mimarların, iç mimarların ve tasarımcıların yetiştirilmesine katkı sağlanmasını, farklı endüstrileri bir araya getirerek İstanbul’un rekabet gücünün artmasına katkı sağlanmasını amaçlanmıştır.

Bu kapsamda projede seminer, sempozyum, ocak ziyareti, teorik eğitim, çalıştay ve tasarım yarışması gibi farklı aktiviteler yer almış olup bu çalışmaların organizasyonunda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile birlikte çalışıldı.

 Yaratıcı Endüstrilerde Farklı Vizyonlar projesinin açılışı yapıldı

yaratici endustrilerde farkli vizyonlar Yaratıcı Endüstrilerde Farklı Vizyonlar projesinin ilk ayağı olan açılış kokteyli, 21 Ekim 2011 tarihinde İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin de bünyesinde bulunduğu Yenibosna Dış Ticaret Kompleksi konferans salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen açılış organizasyonuna sektörün önde gelen isimleri ile işadamları ve genç tasarımcılar katıldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi, ve İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer’in proje hakkında görüşlerini belirtmelerinin ardından proje iştirakçisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Saadet AYTIS projenin getirileri ve sürdürülebilirliği hakkında görüşlerini bildirdi. Açılış toplantısının ardından katılımcılar, özellikle öğrenciler kokteyl alanına geçerek bir yandan güzel vakit geçirirken, bir yandan da sektör temsilcileriyle bir araya gelme fırsatını yakaladı.

Eğitim: Doğal taşın tanımı, oluşumu, kullanım alanları ve sektörle ilgili, katılımcıların vizyonlarının genişlemesine katkı sağlamayı hedefleyen eğitim programı, 3 Aralık Cumartesi günü başladı. Dış Ticaret Kompleksi Yenibosna’da gerçekleşti.. “Artıktan Artıya”, 27 Ocak 2011 Üretim sonucu ortaya çıkan artıkların değerlendirilip tasarımlara dahil edilmesi ve geri kazanım bilincinin önemini ve yaratıcı endüstrilerin ekonomiye katkısını vurgulayan seminere sektör temsilcileri ile iş dünyası ve akademi dünyasının önemli isimler katıldı.

Detaylı Bilgi için: http://www.yaraticiendustrilerdefarklivizyonlar.com