logo
Print
   

Türk Doğal Taş Arşivi

imib-archive_min

İlk olarak 2008 yılında oluşturulmuş olan mevcut “Türk Doğal Taşları Arşiv Kataloğu”, 2014 yılı itibariyle üretimi gerçekleştirilen doğal taşların tekrar tespit edilmesiyle yeniden yapılandırılmıştır. 2013 yılı sonu itibariyle toplamda 120’ye yakın üretici firmanın katılımı ve 600’e yakın doğal taş bilgileri ile “Türk Doğal Taşları Arşiv Kataloğu” güncellenerek www.turkishstones.org web sitesinde yer alan bilgiler ile eşleşir hale getirilmiştir.

 

Arşiv katalog, doğal taşların türlerine ve renklerine göre kategorilendirilerek oluşturulmuştur. Mermer klasöründe; mermerler renklerine göre kategorilendirilerek yapılandırılmış olup Onyx türünden doğal taşlara da ayrı kategoride yer verilmektedir. Mermer klasöründe 450’ye yakın doğal taşa yer verilmektedir.

Traverten, kireçtaşı, granit ve diğer doğal taşlarının yer aldığı ikinci klasörde ise 150’ye yakın doğal taş bilgisi yer almaktadır.

usb_katalog80’in üzerinde değişik tür ve 400’ün üzerinde renk ve desen çeşitliliği ile eşsiz bir mermer-traverten cenneti olan ülkemizde çıkan doğal taşlarının bir arşivi oluşturularak mimarların da proje yazılımlarında kullanabilmesi için doğal taş doku kütüphanesi usb formatında uygulanmıştır

Türkiye doğal taşları görselleri ve 3D modelleme yazılımları için geliştirilmiş kütüphane içeriklerini indirmek için tıklayınız.

“Türk Doğal Taşları Arşiv Kataloğu” 1’i incelemek için tıklayınız..

“Türk Doğal Taşları Arşiv Kataloğu” 2’yi incelemek için tıklayınız…