logo
Print
   

Doğaltaş Güç Birliği Projesi, Çin pazarına tanıtıldı

Çin’in Mermer Bölgesi Shuitou (Nan’an) şehrinde 8-11 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen 16. Çin Shuitou Uluslararası Doğal Taş Fuarı’na 2023 Hedefinde Doğal Taş Güç Birliği Projesi heyeti 24 firması ile katıldı.

8Gen Madencilik Delta Mermer Mardif Madencilik
Acar Mermer Dinçer Mermer Pasifik Mermer
ADK Mermer Elmad Mermer Prusa Mermer
Arcent Mermer Erenler Madencilik Rod Mermer
Asenka Mermer Ferimar Doğaltaş Stoneterroir Doğal Taş
Aydoğan Mermer Hürok Mermer Super Stone Madencilik
Ayhan Antik Mermer Iltaş Madencilik Surtaş Mermer
Davut Mermer Kur Mermer Tusa Mermer

 

Fuara stantlı katılım gösteren firmalar 4 gün boyunca mermerlerini sergilediler, Çinli firmalarla ikili görüşmeler yaptılar ve Çin pazarını daha yakından tanıma şansı elde ettiler. Guangzhou Baş Konsolosu Sayın Batu Kesmen, Guangzhou Ticaret Ataşesi Sayın Hasan Köse, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Dairesi Şube Müdürü Sayın Jülide Çermikli, İhracatı Geliştirme Uzmanı Sayın Ümit Ateşağaoğlu ve İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Kahyaoğlu proje firmalarının stantlarını gezerek firmalarla tek tek görüştüler.

urge cin3

urge cin2

Proje firmaları fuardan bir gün önce Eaststar Machinery Co. Ltd, Aohua Stone, Nangang Artificial ve Dongxing Stone firmalarının fabrikalarını ve mermer sergileme alanlarını gezerek ürünlerini ve üretim süreçlerini inceleme şansını da yakaladılar.

urge cin5

urge cin4

10 Kasım günü saat Türkiye saatiyle 09:05’te Doğal Taş Güç Birliği firmaları İMİB heyetiyle beraber saygı duruşunda bulunarak Atatürk’ü ölümünün 77. yılında saygıyla andılar.urge cin8

Firmalar fuarın 3. gecesi 90 tane alıcı Çinli firmayla beraber akşam yemeği yiyerek ikili iş görüşmeleri yaptılar. Yemek sırasında İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Kahyaoğlu da bir konuşma yaparak hem Türk Doğal Taş sektörü ile ilgili bilgiler paylaştı hem de beraber iş yapılmasının iki ülke firmaları için de öneminin altını bir kez daha çizerek 2016 yılında iki ülke arası ilişkilerin pekişerek daha da kalabalık bir heyet ile Çin’e gelineceğini ekledi.

urge cin7